Hakkımızda

BalladeArt, Ankara’da kişiye özel takı ve mücevher tasarlamak amacı ile 2012 yılında Tunalı Hilmi Caddesi Ertuğ Pasajı 88/77 adresinde Alper Karabak tarafından kuruldu. Şu anda aynı adreste genellikle kişiye özel sipariş olmak üzere, toptan ve perakende satış alanlarında da faaliyet göstermektedir.

BalladeArt, müşterilerinin talepleri doğrultusunda belli bir sanat akımı, trend ya da mevcut modeller üzerinden ekleme – çıkarma yapılarak, siparişlerinizin özenle yapıldığı bir atölyedir. BalladeArt’da takılarınız, son teknoloji makine ve aletlerle, binlerce yıldır süregelen Kuyumculuk mesleğinin kadim teknikleri harmanlanarak özgün ve özenli bir biçimde üretilmektedir. Elinizde olan kıymetli taşlarınızı gönül rahatlığıyla emanet edip kıymetli takılara bizim aracılığımızla çevirebilirsiniz. Takı üretiminin yanı sıra, gümüş, altın ve kısmi kıymetli taşlardan süs eşyası niteliği taşıyan objelerin, çeşitli enfiye kutularının ve kutsal kutuların (Sakal-ı Şerif muhafazası, muska muhafazaları vb.) imalatının da mümkün olduğu bir atölyedir. Aynı zamanda, Lise ve Üniversite denkliğindeki okulların takı tasarımı, kuyumculuk, sanat tasarım vb. bölümlerinden yetenekli stajyer öğrenciler kabul ederek Kuyumculuk mesleğine katkıda da bulunmaktadır.

BalladeArt’da takılar, Alper Karabak ve Cansu Karabak tarafından yapılmaktadır. Takı Tasarım sanatçısı Alper Karabak, lise ve üniversitede kuyumculuk üzerine temel öğrenim görmüş olup, Ankara’nın önde gelen takı şirketlerinde yetişerek tasarımcı ve sâdekâr olarak çalışmış , sonrasında BalladeArt’ı kurarak, 24 yıllık mesleki tecrübesiyle aktif olarak mesleğini icra etmektedir. Alper Karabak, 3D modelleme, sâdekârlık, kısmi gravür, rölyef, taş mıhlayıcılığı, has altın varak ve has kaplama tekniklerini sentezleyerek kıymetli taş ve metallere şekil verebilmektedir. Cansu Karabak ise, takı tasarım serüvenine BalladeArt bünyesinde başlayarak; sanatta öğrenimin sınırsız oluşundan dolayı Alper Karabak ile birlikte öğrenmeye devam etmektedir. Cansu Karabak, Alper Karabak’tan farklı çalışmalar yaparak , kendi tasarım çizgisini oluşturmuş ve bu doğrultuda üretimler yapmaktadır.

Katkı, soru ve önerileriniz için bizi çekinmeden mesai saatleri içerisinde 05466544666 numaramızdan arayabilir, info@balladeart.com mail adresine yazabilir, WhatsApp ya da Instagram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.