Hakkımızda

Ballade Art Ankara’da kişiye özel takı ve mücevher tasarlamak amacı ile 2013 yılında Tunalı Hilmi Caddesi Ertuğ Pasajı 88/77 adresinde Alper Karabak tarafından kuruldu. Şu anda aynı adreste toptan, perakende ve özel sipariş alanlarında faaliyet gösteren BalladeArt; Modernize, kompozisyon, illurstrasyon ve realist çalışmaları ile ilgililerini memnun etmeyi ilke edinmiş bir firmadır.

Sanatçı Alper Karabak lise ve üniversitede kuyumculuk üzerine öğrenim görmüş olup, Agat Madencilik, Geepoint takı gibi önemli firmalarda tasarımcı ve geliştirici olarak çalışmış, kuyumculuk sanatını hayatının önemli bir parçası haline getirerek, 16 yıllık mesleki tecrübesi ile aktif olarak icra etmektedir.

Ballade art çalışmalarında kuyumculuğun yalnızca altın, gümüş ve kıymetli taşlardan oluşmayıp, zeytin çekirdeği, hindistan cevizi kabuğu, çeşitli bitki kökleri, boynuzlar ve organik ürünler ile de şık ve özel takılar yapılabileceğini kanıtlamıştır.

Kişilerin kendi talepleri doğrultusunda, belli bir sanat akımı ya da felsefi akım üzerinden, hayal gücünün öngördüğü şekilde takı tasarlamanın mümkün olduğu bir işletmedir BalladeArt. Takı üretiminin yanı sıra, ciddi kişilere takı tasarım ve kuyumculuk derslerinin de verildiği firmada, özel/birebir öğrenim gören kişiler mevcuttur.

Ballade Art Magaza

Mağazamızdan; Vitrinimizden bir kare…

Ballade Art Atolye

Atölyemizden; Özgün bir kuyumcu tezgahı…